Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

Piotr Kępiński / fortepian

dr Piotr Kępiński studiował w Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej - Zydroń. Po studiach kształcił się również u Wojciecha Świtały na Podyplomowym Studium Pianistyki i u Kevina Kennera na kursach mistrzowskich w Krynicy.
Jest laureatem Nagrody Specjalnej dla półfinalisty XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Monzy (Włochy). Towarzyszył skrzypkom na XII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu zyskując najwyższe uznanie krytyki. Na konkursie altówkowym im. Jana Rakowskiego dwukrotnie (Poznań 2003 oraz 2008) otrzymał dyplom za "szczególny wkład w artystyczną wartość wykonań konkursowych". Był oficjalnym pianistą XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. z Jadwigą Kaliszewską, Konstantym Andrzejem Kulką, Antonim Cofalikiem, Bartoszem Bryłą, Marcinem Baranowskim, Vadimem Brodskim oraz Rafałem Blechaczem.
Jest regularnie zapraszany na międzynarodowe kursy i konkursy w charakterze akompaniatora. W 2005 roku uzyskał stopień naukowy doktora sztuk muzycznych. W 2006r. został zaproszony przez Artists International Presentation Ink. na koncerty do Nowego Yorku oraz do Seulu przez Global Artistic Management. Jego uczniowie zdobywają nagrody na krajowych konkursach pianistycznych. Jest adiunktem na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie prowadzi klasę fortepianu we ścisłej współpracy z prof. K. Popową-Zydroń. Od 2009r. pełni również funkcję Kierownika Międzywydziałowego Zakładu Kameralistyki Fortepianowej tejże uczelni.

stat4u