Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

Festiwal

  La Folle Journée La Folle Journée / Szalone Dni Muzyki to festiwal, cykl imprez muzycznych, realizowany od 1995 roku. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest René Martin - twórca i organizator festiwali i koncertów muzyki klasycznej na całym świecie, założyciel Centre de Réalisations et d'Études Artistiques à Nant...

czytaj więcej

Aktualności

Festiwal La Folle Journée - Szalone Dni Muzyki „Les Titans” zakończony..

06-10-2011

W niedzielę 2 października 2011 roku, w późnych godzinach wieczornych, zakończyła się druga warszawska edycja Festiwalu La Folle Journée de Varsovie - Szalone Dni Muzyki „Les Titans” poświęcona muzyce Karola Szymanowskiego, Johannesa Brahmsa, Gustava Mahlera, Ferenca Liszta i Ryszarda Straussa. W ciągu czterech dni Festiwalu, od czwartku do niedzieli, odbyło się 85 ...

czytaj więcej

René Martin uhonorowany medalem Gloria Artis

05-10-2011

Podczas Koncertu Inaugurującego Festiwal Szalone Dni Muzyki "Les Titans", odbywającego się w dniu 29 września br. na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Rene Martin, twórca festiwalu La Folle Journee - Szalone  Dni Muzyki, uhonorowany został Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego.

czytaj więcej

Bezpłatne bilety na Szalone Dni Muzyki!

21-09-2011

Uwaga! Dla zorganizowanych grup  istnieje możliwość otrzymania bezpłatnych biletów na wybrane koncerty Festiwalu Szalone Dni Muzyki 2011!

czytaj więcej

21 września 2011 godz. 11.30 - Konferencja prasowa

08-09-2011

W środę 21.09.2011 roku o godz. 11.30 odbędzie się konferencja prasowa Festiwalu La Folle Journée de Varsovie / Szalone Dni Muzyki Les Titans 2011

czytaj więcej

Koncerty

  • 29.09 czwartek
  • 30.09 piątek
  • 1.10 sobota
  • 2.10 niedziela
01

01 Koncert Inauguracyjny

Plamena Mangova fortepian
Sinfonia Varsovia
Kazuki Yamada dyrygent

Orkiestra OSP Nadarzyn
Mirosław Chilmanowicz
dyrygent / tamburmajor

Muzsikás
Mihály Sipos
skrzypce
László Porteleki skrzypce
Péter Éri altówka, flet
Dániel Hamar kontrabas, gardon, instrumenty perkusyjne

więcej
02

02

Trio Chausson
Philippe Talec skrzypce
Antoine Landowski wiolonczela
Boris de Larochelambert fortepian

więcej

64 Młodzi wykonawcy

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH W KATOWICACH

Małgorzata Warcaba fortepian
Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna im. Karola Szymanowskiego
Szymon Bywalec dyrygent

więcej
03

03 Młodzi wykonawcy

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA  I i II ST. WE WROCŁAWIU

Orkiestra OSM I i II st. we Wrocławiu
Marcin Grabosz
dyrygent

więcej
04

04

Plamena Mangova fortepian
 

więcej

65 Młodzi wykonawcy

ZESPÓŁ  PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. FRYDERYKA CHOPINA W WARSZAWIE

Olga Boczar wokal
Aleksandra Trzaska wokal
Bednarska Quartet

więcej

66 Młodzi wykonawcy

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA  I i II ST. WE WROCLAWIU

Orkiestra OSM I i II st. we Wrocławiu
Marcin Grabosz
dyrygent

więcej
06

06 Młodzi wykonawcy

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH W KATOWICACH

Małgorzata Warcaba  fortepian
Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna im. Karola Szymanowskiego
Szymon Bywalec  dyrygent

więcej
07

07

Henri Demarquette wiolonczela
Andreï Korobeinikov fortepian     

więcej
08

08

Olivier Charlier skrzypce
Frank Braley fortepian

więcej

67

Jánosi Ensemble
András Jánosi skrzypce
András Túri altówka, gardon
István Tóth kontrabas, bęben
Tamás Nyitrai skrzypce (gościnnie)
Miklós Szűcs wokal, kobza (gościnnie)

więcej
10

10

Muzsikás
Mihály Sipos
skrzypce
László Porteleki skrzypce
Péter Éri altówka, flet
Dániel Hamar kontrabas, gardon, instrumenty perkusyjne

więcej
11

11

Michal Zaborski altówka 
     
Trio Chausson

Philippe Talec skrzypce
Antoine Landowski wiolonczela
Boris de Larochelambert fortepian

więcej
12

12

Plamena Mangova fortepian

więcej

68

Marcin Grochowina fortepian
Felix Borel skrzypce

więcej
13

13

Romain Guyot klarnet
Olivier Charlier skrzypce
Michal Zaborski altówka
Henri Demarquette wiolonczela
Iddo Bar-Shaï fortepian

więcej
14

14

Dezső Ránki fortepian

więcej
16

16

Bertrand Chamayou fortepian

więcej

69

Motion Trio
Janusz Wojtarowicz
akordeon
Paweł Baranek akordeon
Marcin Gałażyn akordeon

więcej
17

17 ECHO W SMYKOFONII

Justyna Stępień sopran
Adam Mazurek klarnet, opr. muz.
Tomasz Pokrzywiński  wiolonczela / opr. muz.
Mariusz Bulicz  waltornia
Sebastian Aleksandrowicz obój
Jakub Nowak skrzypce
Kamil Staniczek skrzypce
Tomasz Karwan altówka
Kornelia Jamborowicz wiolonczela
Bartłomiej Zajkowski  fortepian 
Ada Kortas  prowadzenie

więcej
18

18

Frank Braley fortepian

więcej

70 Młodzi wykonawcy

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I i II ST. W JASTRZĘBIU ZDROJU

Trio  fletowe
Hanna Sojka
flet
Dominika Pilis flet
Nina Polczyk flet
dr Aldona Ślusarz prowadzenie

MłodzieżowaOrkiestra Dęta PSM I i II st. w Jastrzębiu Zdroju 
Stanisław Śmietana
dyrygent

 

CENTRUM KULTURY 105 W KOSZALINIE

Koszaliński Kwintet Akordeonowy AKORDISSIMO
Bogna Jaśkiewicz
akordeon
Marta Drelich akordeon
Martyna Pluta akordeon
Jakub Smal akordeon
Daniel Chrząszcz akordeon

więcej
20

20 ECHO W SMYKOFONII

Justyna Stępień sopran
Adam Mazurek klarnet, opr. muz.
Tomasz Pokrzywiński  wiolonczela / opr. muz.
Mariusz Bulicz  waltornia
Sebastian Aleksandrowicz obój
Jakub Nowak skrzypce
Kamil Staniczek skrzypce
Tomasz Karwan altówka
Kornelia Jamborowicz wiolonczela
Bartłomiej Zajkowski fortepian 
Ada Kortas  prowadzenie

więcej

71 Młodzi wykonawcy

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA IM. KAROLA KURPIŃSKIEGO W WARSZAWIE

WIKTORSKA HARP OPEN
Anna Piechura-Gabryś, Anna Sikorzak-Olek harfy prowadzące
Uczeniowie Anny Sikorzak-Olek:
Marcelina Dąbek harfa
Magdalena Gąsiorek harfa
Urszula Janowska harfa
Emilia Kabaj harfa
Alicja Napieralska harfa
Klara Spark harfa
Sławomir Wierzejski harfa
Julia Łopuszyńska harfa  uczennica ZPSM nr 4  im. Karola Szymanowskiego
Uczniowie Anny Piechury-Gabryś:
Waleria Karaś-Tęcza harfa
Zosia Kłało harfa
Weronika Kwiatkowska harfa
Kasia Pyzel harfa
Aniela Rybak harfa
Natalia Senatorska harfa
Julia Wilicka harfa
Hania Wilk harfa

ZESPÓŁ KAMERALNY POLSKIEJ ORKIESTRY RADIOWEJ
Sylwia Mierzejewska
  skrzypce
Jan Doleżyczek  skrzypce
Agnieszka Jarzęcka    altówka
Tomasz Słowikowski  wiolonczela
Tomasz Prawdzik   kontrabas

więcej
21

21 Młodzi wykonawcy

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA I i II ST.  IM. FRYDERYKA CHOPINA W BYTOMIU 
   
Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna
Andrzej Affeltowicz dyrygent

więcej
22

22

Andreï Korobeinikov fortepian

więcej
23

23

Trio Chausson
Philippe Talec skrzypce
Antoine Landowski wiolonczela
Boris de Larochelambert fortepian

więcej

72 Młodzi wykonawcy

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH NR 1 W WARSZAWIE

Trio CONCORDIA
Aleksandra Bucholc
  skrzypce
Katarzyna Seremak   skrzypce
Natalia Reichert altówka

Trio smyczkowe QUORUM
Jan Pietkiewicz
skrzypce
Damian Kułakowski altówka
Andrzej Kwieciński  wiolonczela

War­szaw­ska Orkie­stra Smycz­kowa im. Zenona Brze­wskiego
Andrzej Gębski
skrzypce / prowadzenie

 

CENTRUM KULTURY 105 W KOSZALINIE

Koszaliński Kwintet Akordeonowy AKORDISSIMO
Bogna Jaśkiewicz
akordeon
Marta Drelich akordeon
Martyna Pluta akordeon
Jakub Smal akordeon
Daniel Chrząszcz akordeon

więcej
24

24

Olivier Charlier skrzypce
Frank Braley fortepian

więcej
25

25

Marcin Grochowina fortepian
Felix Borel skrzypce

więcej

73 Młodzi wykonawcy

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I i II ST. W JASTRZĘBIU ZDROJU

MłodzieżowaOrkiestra Dęta PSM I i II st. w Jastrzębiu Zdroju
Stanisław Śmietana
dyrygent

więcej
27

27

Kun Woo Paik fortepian

więcej
28

28 Młodzi wykonawcy

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA IM. KAROLA KURPIŃSKIEGO W WARSZAWIE

WIKTORSKA HARP OPEN
Anna Piechura-Gabryś, Anna Sikorzak-Olek harfy prowadzące
Uczeniowie Anny Sikorzak-Olek :
Marcelina Dąbek harfa
Magdalena Gąsiorek harfa
Urszula Janowska harfa
Emilia Kabaj harfa
Alicja Napieralska harfa
Klara Spark harfa
Sławomir Wierzejski harfa
Julia Łopuszyńska harfa uczennica ZPSM nr 4  im. Karola Szymanowskiego
Uczniowie Anny Piechury-Gabryś:
Waleria Karaś-Tęczaharfa
Zosia Kłało harfa
Magda Koziej harfa
Weronika Kwiatkowska harfa
Kasia Pyzel harfa
Aniela Rybak harfa
Natalia Senatorska harfa
Julia Wilicka harfa
Hania Wilk harfa

ZESPÓŁ KAMERALNY POLSKIEJ ORKIESTRY RADIOWEJ
Sylwia Mierzejewska
 skrzypce
Jan Doleżyczek skrzypce
Agnieszka Jarzęcka altówka
Tomasz Słowikowski wiolonczela
Tomasz Prawdzik kontrabas

więcej
29

29

Florent Boffard fortepian

więcej
31

31

Edit Klukon fortepian

więcej

75 Młodzi wykonawcy

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA I i II ST.  IM. FRYDERYKA CHOPINA W BYTOMIU

Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna
Andrzej Affeltowicz dyrygent

więcej
32

32

Motion Trio
Janusz Wojtarowicz akordeon
Paweł Baranek akordeon
Marcin Gałażyn akordeon

więcej
33

33

Bertrand Chamayou fortepian

więcej

76 Młodzi wykonawcy

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH NR 4 IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W WARSZAWIE

Marianna Bednarska
marimba / perkusja
Tomasz Ritter fortepian

Kwartet Instrumentów Dętych
Łukasz Jankowski flet
Joanna Turczyńska  obój
Sara Bulili  fagot
Andrzej Ciepliński  klarnet

Szymanowski Big Band
Piotr Kostrzewa
opieka artystyczna / dyrygent

więcej
34

34

Tatjana Vassiljeva wiolonczela

Plamena Mangova fortepian

więcej
36

36

Muzsikás
Mihály Sipos skrzypce
László Porteleki skrzypce
Péter Érialtówka, flet
Dániel Hamar kontrabas, gardon, instrumenty perkusyjne

więcej
37

37

Dezső Ránki fortepian

więcej
38

38

Michal Zaborski altówka
Henri Demarquettewiolonczela

Pražák Quartett
Pavel Hula skrzypce
Vlastimil Holek skrzypce
Josef Kluson altówka
Michal Kanka wiolonczela

więcej
39

39

Jánosi Ensemble
András Jánosi violin
András Túri viola, gardon
István Tóth bass, drum (guest)
Miklós Szűcs vocal, bagpipes (guest)

więcej
40

40

Frank Braley fortepian

Kwartet Modigliani
Philippe Bernhard
skrzypce
Loïc Rio skrzypce
Laurent Marfaing altówka
François Kieffer wiolonczela

więcej

78

Muzsikás
Mihály Sipos skrzypce
László Porteleki skrzypce
Péter Éri altówka, flet
Dániel Hamar kontrabas, gardon, instrumenty perkusyjne

więcej
42

79 Młodzi wykonawcy

ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH W POZNANIU

Kwartet  Smyczkowy 
Anna Malesza skrzypce
Adam Siebers skrzypce
Sebastian Goliński altówka
Zuzanna Szambelan wiolonczela

Zespół Smyczkowy OSM II st. im. Henryka Wieniawskiego w ZSM w Poznaniu
Anna Malesza
  skrzypce
Adam Siebers skrzypce
Weronika Janik skrzypce
Maria Nowak  skrzypce
Joanna Wolicka  skrzypce
Katarzyna Olszewska  skrzypce
Kinga Sobeckaskrzypce
Marta Sikora  skrzypce
Paulina Malesza skrzypce
Sebastian Goliński altówka
Anna Środecka altówka
Emilia Stępień altówka
Mikołaj Cieślak wiolonczela
Zuzanna Szambelan wiolonczela
Jan Kołacki kontrabas
Jan Romanowski kierownik artystyczny

więcej
44

44 Młodzi wykonawcy

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA W KRAKOWIE

Katarzyna Jawor
skrzypce                      
Adam Wożniak wiolonczela
Krakowska Młoda Filharmonia
Tomasz Chmiel
dyrygent

więcej
45

45

Jarosław Nadrzycki skrzypce
Marian Sobula fortepian
Maria Machowska skrzypce 
Bartłomiej Wezner  fortepian   

więcej
46

46

Kwartet Modigliani
Philippe Bernhard
skrzypce
Loïc Rio skrzypce
Laurent Marfaing altówka
François Kieffer wiolonczela

więcej

80

Marcin Grochowina fortepian
Felix Borel skrzypce

więcej
47

47

Muzsikás
Mihály Sipos skrzypce
László Porteleki skrzypce
Péter Éri altówka, flet
Dániel Hamar kontrabas, gardon, instrumenty perkusyjne

więcej
48

48

Bertrand Chamayou fortepian

więcej

81

Jánosi Ensemble
András Jánosi
skrzypce
András Túri altówka, gardon
István Tóth kontrabas, bęben
Tamás Nyitrai  skrzypce (gościnnie)
Miklós Szűcs wokal, kobza (gościnnie)

więcej
51

51 PIERROT LUNAIRE

Marianne Pousseur sopran
Sangah Nah flet / piccolo
Innhyuck Cho klarnet / klarnet basowy
Guillaume Chilemme skrzypce / altowka
Julien Lazignac wiolonczela
Florent Boffard fortepian / prowadzenie

więcej
52

52

Sayaka Shoji skrzypce
Iddo Bar-Shaï fortepian

więcej
53

53

Motion Trio
Janusz Wojtarowicz akordeon
Paweł Baranek akordeon
Marcin Gałażyn akordeon

więcej
54

54

Prazák Quartet
Pavel Hula
skrzypce
Vlastimil Holek skrzypce
Josef Kluson altówka
Michal Kanka wiolonczela

więcej

82 Młodzi wykonawcy

ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH W POZNANIU

Anna Malesza skrzypce
Michał Karasiewicz  fortepian

Kwartet  skrzypcowy
Katarzyna Olszewska  skrzypce
Anna Środecka  skrzypce
Weronika Janik  skrzypce
Sebastian Goliński  skrzypce

więcej
56

56

Edit Klukon fortepian
Dezsö Ranki fortepian

więcej

83 Młodzi wykonawcy

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA W KRAKOWIE

Katarzyna Jawor  skrzypce                      
Adam Wożniak wiolonczela
Krakowska Młoda Filharmonia
Tomasz Chmiel
dyrygent

więcej
58
60

60

Romain Guyot klarnet

Pražák Quartett
Pavel Hula skrzypce
Vlastimil Holek skrzypce
Josef Kluson altówka
Michal Kanka wiolonczela

więcej
61

61

Frank Braley fortepian

Kwartet Modigliani
Philippe Bernhard skrzypce
Loïc Rio skrzypce
Laurent Marfaing altówka
François Kieffer wiolonczela

więcej

85 Mlodzi wykonawcy

ZESPÓŁ  PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. FRYDERYKA CHOPINA W WARSZAWIE

Olga Boczar wokal
Aleksandra Trzaska wokal
Bednarska Quartet
 

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH NR 4 IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W WARSZAWIE

Szymanowski Big Band
Piotr Kostrzewa
opieka artystyczna / dyrygent

więcej

Artyści

  • Iddo Bar-Shaï / fortepian
    Soliści
  • Andrei Korobeinikov / fortepian
    Soliści
  • Aziz Shokhakimov / dyrygent
    Dyrygenci
  • Kazuki Yamada / dyrygent
    Dyrygenci
  • Bertrand Chamayou / fortepian
    Soliści
  • Jánosi Ensemble
    Zespoły kameralne
  • Henri Demarquette / wiolonczela
    Soliści
  • Kun Woo Paik / fortepian
    Soliści
  • Helena Zubanovich / mezzosopran
    Soliści
  • Marc Minkowski / dyrygent
    Dyrygenci
  • Motion Trio
    Zespoły kameralne
  • Pražák Quartett
    Zespoły kameralne
  • Muzsikàs
    Zespoły kameralne
  • Maria Machowska / skrzypce
    Soliści
  • Jakub Jakowicz / skrzypce
    Soliści
  • Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
    Orkiestry
  • Plamena Mangova / fortepian
    Soliści
  • Luis Fernando Pérez / fortepian
    Soliści
  • Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
    Orkiestry
  • Frank Braley / fortepian
    Soliści
  • Trio Chausson
    Zespoły kameralne
  • Orkiestra Teatru Wielkiego – Opery Narodowej
    Orkiestry
  • George Tchitchinadze / dyrygent
    Dyrygenci
  • Sinfonia Varsovia
    Orkiestry
  • Kwartet Modigliani
    Zespoły kameralne
  • Jacek Kaspszyk / dyrygent
    Dyrygenci
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25

Zapisz się do Newslettera

Znajdź nas na facebook'u

stat4u