Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

Orkiestra OSP Nadarzyn


"Z dumą i radością mogę stwierdzić, że koncert w wykonaniu Orkiestry OSP Nadarzyn był jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Singapurze w 2009 roku o czym z pewnością świadczyła entuzjastyczna reakcja publiczności i owacje, które otrzymała Orkiestra. Koncert przyczynił się w znaczący sposób do promocji kultury polskiej w dalekiej Azji".
Waldemar Dubaniowski, Ambasador RP w Singapurze


Orkiestra OSP Nadarzyn powstała w 1998 r. Jej założycielem jest kapelmistrz - Mirosław Chilmanowicz. Orkiestra uważana jest za jedną z najlepszych, amatorskich orkiestr dętych w Polsce, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane podczas festiwali i konkursów, w kraju i za granicą.
Muzycy występują zarówno w salach koncertowych, jak i w dynamicznych, bardzo efektownych pokazach musztry paradnej.
Zespół koncertował wielokrotnie m.in. we Włoszech, Bułgarii, Niemczech, Czechach i na Ukrainie. W maju 2009 r. zespół koncertował w Chinach podczas 9. Artystycznego Festiwalu w Pekinie (m.in. na scenach Teatru Tianqiao oraz Akademii Muzycznej). W październiku 2009 r. muzycy wzięli udział w 72. Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku, natomiast w grudniu tego roku Orkiestra koncertowała w Singapurze i Malezji. Podczas tego tourne brała udział m.in. w Festiwalu Orkiestr Dętych w Singapurze (koncert galowy odbył się w jednej z najnowocześniejszych sal koncertowych na świecie - Esplanade Concert Hall). W Malezji, na zaproszenie Księżnej Johor Baru brała udział w koncercie charytatywnym na rzecz Czerwonego Półksiężyca.
Orkiestra OSP Nadarzyn jest laureatem wielu festiwali w kraju i za granicą. Do najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć: pierwsze miejsce podczas XX Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Krynicy Zdroju (czerwiec 2009), złoty medal na międzynarodowym festiwalu w Rastede (Niemcy w 2008 r), pierwsze miejsce w kategorii musztra paradna, na międzynarodowym festiwalu w Giulianowa (Włochy 2011). W dorobku artystycznym jest również nagranie trzech płyt CD.
W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił Orkiestrę medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

stat4u