Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

Jarosław Nadrzycki / skrzypce

„Jarosław Nadrzycki (…) potwierdził (…) swe mistrzowskie kwalifikacje imponując zarówno bezbłędną, swobodną technika jak i naturalną, głęboka muzykalnością przejawiającą się m. in. quasi fantazyjnym podejściu do problemów ekspresji.”
Stanisław Olędzki

 


Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku sześciu lat. W wieku 12 lat zadebiutował wykonując Fantazję Carmen P. Sarasatego z Orkiestrą Konserwatorium Moskiewskiego w Wielkiej Sali Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Jadwigi Kaliszewskiej, a także absolwentem Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Igora Ozima oraz Royal Academy of Music w Londynie w klasie prof. Igora Petrushevskiego.
Jarosław Nadrzycki jest zwycięzcą wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych, min. w Erywaniu – im. Arama Chaczaturiana, w Bukareszcie – im. G. Enescu, w Berlinie – im. Maxa Rostala, w Wilnie – im. J. Heifetza, w Varallo – „Valsesia Musica” , oraz Haverhill Sinfonia Soloist Competition w Wielkiej Brytanii.
W 2010 roku Jarosław Nadrzycki zadebiutował z Simon Bolivar Orchestra of Venezuela w Caracas u boku Maestro Krzysztofa Pendereckiego. Koncertował w wielu krajach Europy, w obu Amerykach i Korei Płd., w takich salach, jak Cadogan Hall, St. John’s Smith Square czy Wigmore Hall w Londynie.
Jego nagrania były transmitowane przez wiele stacji radiowych i telewizyjnych w Europie m.in. Mezzo TV, TV ORF Austria, TV Montenegro, TVP Kultura. Przez wiele lat był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 roku Jarosław Nadrzycki ma w planie koncert z Valerym Gergievem w Teatrze Maryjskim w St. Petersburgu oraz koncert z Vladimirem Jurovskim i London Philharmonic Orchestra. W tym samym roku została nagrana przez firmę DUX jego płyta z utworami G. Enescu, S. Prokofiewa, G. Tartiniego i H. Wieniawskiego.
Jarosław Nadrzycki reprezentowany jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.                   

stat4u