Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

Michał Zaborski / altówka

„Posiada wyjątkową, ciepłą barwę dźwięku, jego gra jest bardzo interesująca i emocjonalna”. Nobuko Imai

 

Jako solista, muzyk kameralny i orkiestrowy koncertuje w kraju i za granicą. Od 2003 roku jest związany z orkiestrą Sinfonia  Varsovia. Pracuje także na stanowisku solisty w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej.
W roku 2004 ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie altówki prof. Ryszarda Duzia.

Był laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Brał udział w licznych konkursach altówkowych m.in.: VII Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. J. Rakowskiego w Poznaniu (III nagroda, 2003),Międzynarodowy Konkurs im. J. Brahmsa w Portschach – Austria (III miejsce, 2003), Międzynarodowy Konkurs Altówkowy w Bled – Słowenia (II nagroda, 2004).
W 2009 roku wraz z zespołem The Transgress zwyciężył na „Blues Rock Jazz Warsaw Festival” w kategorii zespół jazzowy.
Z tym samym zespołem wystąpił również w Sali Kongresowej jako support przed triem ”Medeski, Martin & Wood”.
Jako członek „Atom String Quartet” otrzymał Grand Prix na konkursie jazzowym ”XIII Bielska Zadymka Jazzowa”(Bielsko Biała,2011), a także Grand Prix przyznane przez Stowarzyszenie Jazzowe ”Melomani” w Łodzi w kategorii ”Nowa Nadzieja Roku 2010”.
Wystąpił też jako solista z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej wykonując ”Harolda w Italii” Hectora Berlioza.

Jako kameralista współpracował z takimi znakomitymi artystami polskimi jak: Krzysztof Jakowicz, Stefan Kamasa, Janusz Olejniczak, Rafał Kwiatkowski, Jakub Jakowicz.
Swoje umiejętności doskonalił na wielu warsztatach klasycznych i jazzowych w kraju i za granicą pod okiem m.in. takich muzyków jak: Nobuko Imai, Hatto Beyerle, Stefan Kamasa, Jean Sulem, Claude Lelong, Siegfried Fuhrlinger, Simonide Braconi, Cezariusz Gadzina, Robert Majewski.

stat4u